Dużo nowości na Targach Agritechnica

Hala 3, Stoisko C26.

Na targach Agritechnica Rockinger zaprezentuje szeroka gamę wytrzymałych, uniwersalnych, lekkich i jeszcze bezpieczniejszych zaczepów do zastosowań w rolnictwie i leśnictwie. Prezentacja targowa będzie obejmowała również systemy sterowania osiami Tridec oraz systemy hydrauliczne Edbro, najnowszego członka Grupy Jost.

Agritechnica – największe światowe targi rolnicze w Hanowerze – otworzą swoje podwoje od 12. do 16. listopada. Organizatorzy spodziewają się ponad 400.000 odwiedzających stoiska ok. 2.700 wystawców z 47 krajów.

Odwiedzając targi nie mogą Państwo ominąć stoiska Rockinger. W tym roku stoisko znajduje się w nowym miejscu: w hali 3, stoisko C26.

Oprócz gamy sprawdzonych zaczepów po raz pierwszy zostaną przedstawione: 

  • nowa grupa zaczepów RO*830 / RO*838 przeznaczona do traktorów o mocy do 200KM oferująca maksymalną wartość parametru D= 84,3 kN. Ich niska masa - tylko 22 kg znacznie ułatwia codzienną eksploatację, zaś demontowalny zespół automatycznego zamykania zdecydowanie ułatwia przeglądy okresowe.
  • nowa grupa wszechstronnych i wytrzymałych zaczepów RO*855/ RO*865 o maksymalnej wartości D =120kN. Są one oferowane dla wszystkich rodzajów szyn do regulacji wysokości i umożliwiają prostą wymianę sworznia cylindrycznego 30mm na baryłkowy 38 mm.
  • nowy czujnik zasprzęglenia zapewniający większe bezpieczeństwa użytkowania. Może być on zamówiony od razu ze wszystkimi zaczepami serii RO*855 i RO*865 lub można zaczep doposażyć później. Stan zasprzęglania jest bezprzewodowo przesyłany i wyraźnie sygnalizowany na wyświetlaczu w kabinie.


Tridec zaprezentuje produkty stworzone specjalnie do trudnych zastosowań off-road. Terenowe zawieszenie hydrauliczne HD-O / MD-O jest przystosowane do obciążenia do 14 ton i zapewnia optymalną manewrowość i zwrotność. Dyszel TD-O jest nie tylko wyjątkowo stabilny, ale również dysponuje jedyną w swoim rodzaju kombinacją zawieszenia hydraulicznego, kierowania hydraulicznego i automatycznej kontroli trakcji. Dzięki adapterowi zaprojektowanemu wspólnie z Rockingerem system Tridec TD-O bez przebudowy nadaje się do każdego traktora z szyną Rockingera.

Hydrauliczne siłowniki wywrotu EDBRO oszczędzają czas i pieniądze. Są najlżejszymi siłownikami na rynku, a innowacyjna konstrukcja umożliwia większą prędkość wywrotu i łatwość obsługi.